Al Qaida sve snažnija

PREMA procjenama obavještajne službe SAD-a Al-Qaida je nakon 11. rujna sve snažnija te ulaže sve svoje napore kako bi preko svojih operativaca prokrijumčarila kemijsko, nuklearno i biološko oružje kako bi iz svojih baza lansirala nuklearno oružje na tlo SAD-a.

Kako tvrde iz obavještajnih agencija SAD-a, prema analizama, Amerika se suočava sa konstantnom terorističkom prijetnjom i tako će i ostati u sljedećih par godina. Najveća prijetnja dolazi od strane terorističke skupine Al-Qaide.

Vlasti su izrazile svoju zabrinutost oko ekstremnih pojedinaca koji su već na američkom tlu te oko činjenice da je u SAD najlakše ući preko Europe zbog programa koji omogućava ljudima da bez vize uđu u zemlju.

Još jedna analiza Nacionalnog središnjeg centra za terorizam je zabrinula javnost. Naime, prema podacima zapad zemlje je najpogodniji za terorističke napade Al - Qaide.

Dužnosnici za nacionalnu sigurnost našli su se u srijedu u Bijeloj Kući kako bi porazgovarali o zabrinjavajućim izvještajima koje je predsjednik Bush koristio na tiskovnoj konferenciji te javnosti priznao kako je Al-Qaida i dalje stalna prijetnja SAD-u.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.