Foto: Arhiva
SINDIKATI u Hrvatskoj elektroprivredi (HEP) odgodili su za danas najavljeni štrajk jer nije završio postupak mirenja, doznaje se od predsjednika Hrvatskog elektrogospodarskog sindikata Dubravka Čorka.
Sindikati planiraju štrajk provesti na cijelom području Hrvatske, a u njemu ne bi sudjelovali radnici koji obavljaju proizvodno održavajuće ili nužne poslove.
Predsjednik NSRHEP-a Luko Marojica izjavio je Hini da građani neće osjetiti eventualni štrajk, već bi ga prvenstveno trebala osjetiti Uprava. Pojasnio je da će svi radnici u vrijeme štrajka biti na svojem radnom mjestu, ali neće obavljati poslove koji nisu nužni za urednu opskrbu električnom energijom.