Foto: Facebook
U KNINU je bila velika fešta. Hrvatska je pred dvadesetak godina oslobođena. Kad će je opet netko osloboditi trenutno se ne zna. Naši političari uživaju urlati na velikim slavljima jer ona iz ljudi izvlače ono najbolje. Kad ima pića i ića narod se smije, plješće, prisjeća slavne prošlosti i pokušava zaboraviti jebenu sadašnjost.
Žene i Hrvatice sa velikim su užitkom gledale dobar komad mesa kako otvara usta, namiguje nekom i pokazuje zubiće. Zašto su mu neki hrvatski muži zviždali i dobacivali da je “đubre” i “majmun”? To će pokazati istraga ali se razlog naslućuje. Divljaci gole guzice rigali su pjenu jer su ljubomorni na Milanovića koji pokrivene guzice odlično glumi premijera. Uspravan poput kipa Neznanom Junaku odverglao je svoje.
Treba li na Veliki dan miješati idelale za koje su izginule hrvatske budale i tune iz uzgoja? Bolesnici van svake kontrole trebali bi shvatiti jednostavnu hrvatsku diobu blaga: glupanima crna hrvatska zemlja, heroju kavezi sa tunama, milanovićima odijela i lova, todorićima trgovački centri. Ostalima gola guzica i zabrana urlikanja.
Tko ne bude poštovao red i mir platit će globu u “protuvrijednosti u domaćoj valuti u iznosu od 50 do 200 maraka.” Neki će reći, i u pravu su, u Hrvatskoj se naplaćuju kazne u nepostojećoj valuti zato jer nema Hrvatske. Nema Hrvatske ali ima majmuna. Da nema majmuna ne bi bilo milanovića. Da nema milanovića ne bi bilo majmuna. Što je bilo prvo? Milanović ili majmun?
Vedrana Rudan, rudan.info