ŽUPANIJSKO državno odvjetništvo u Zagrebu podignulo je danas optužnicu protiv bivšeg pročelnika Zavoda za molekularnu medicinu Instituta Ruđer Bošković, Krešimira Pavelića!
Potpisivali bjanko ugovore
Državno odvjetništvo tvrdi da su tijekom 2007. i 2008. godine isplaćivana novčana sredstva instituta studentima na temelju ugovora sklopljenih sa Institutom preko student-servisa, iako studenti stvarno nisu obavljali poslove za taj Institut navedene u tim ugovorima. Studenti su, navodi DORH, potpisivali "bjanko" ugovore, u koje je tajnica naknadno unosila neistinite podatke. Pročelnik Pavelić potpisivao je te ugovore a za isplate po ugovorima kroz računovodstvo pobrinule su se voditeljica Odjela i referentica.
"Kad su studenti navedeni u ugovorima podigli uplaćeni novac sa svojih računa, za sebe su zadržali iznos od 10 posto na ime usluge podizanja ugovora i novca, dok su ostatak novca predavali drugookrivljenici i četvrtookrivljenici, a drugookrivljenica bi davala prvookrivljeniku koji je dio novca zadržavao za sebe, dok je dio odvajao za nju. Sa ukupno 64 ugovora podignuto je oko 246,750,00 kn na koji način su prvookrivljenik i drugookrivljenica stekli značajnu nepripadnu dobit u ukupnom iznosu od oko 224.325,00 kuna, stoji na službenim stranicama DORH-a.