Foto: vlada.hr
SAGA o prodaji slovenskog Mercatora se nastavlja. Nakon što je prethodno posao s Agrokorom "pao u vodu", upravo je koncern Ivice Todorića opet glavni kandidat za kupnju tog slovenskog trgovačkog lanca.
"Najviše šanse za sklapanje posla na kraju ima Agrokor", piše 24ur te dodaje kako je tome razlog i činjenica da je slovenski politički vrh u međuvremenu "omekšao", a posebno ministar Janez Šušteršić, koji više ne drži da je zadržavanje Mercatora u slovenskom vlasništvu nacionalni interes.
Slovenski mediji navode i da bi ovo moglo biti prekasno za prodavatelje Mercatora, jer je vrijednost njegove dionice znatno pala od Agrokorove ponude prošle godine. Tada je hrvatski konzorcij nudio 221 euro za dionicu, dok je sada njezina cijena na burzi 116 eura.