Foto: Hina
NAKON što je jučer predsjednik Ivo Josipović predstavio izvješće SOA-e u kojem stoji da se nije pratilo bivšeg ministra financija Slavka Linića, danas je u Saboru sam Linić komentirao te rezultate.
"Ono što sam rekao je da ću tražiti izvješće saborskog Odbora s obzirom na rad policije."
Izvješće još nije tražio, a objasnio je i zašto: "Ipak moram odabrati koja ću imena metnuti jer ako se već ja svađam s policijom, ne trebaju ostali ljudi imati probleme. Podnijet ću zahtjev i u zahtjevu ću vrlo jasno naznačiti. Njihovo pravo je da govore što god hoće."
Upitan za tvrdnje načelnika kriminalističke policije Vitomira Bijelića da ga policija nije pratila, Linić je ponovio je kako će podnijeti zahtjev i u njemu sve "vrlo jasno naznačiti". "Njihovo pravo je da govore što god hoće", rekao je. Novinarima je izjavio i kako ga iz DORH-a nisu zvali.
"S obzirom da glasno moji nekadašnji prijatelji govore da me treba izbaciti, očekujem da će imati dovoljno hrabrosti da tu odluku donesu jer, zaista, način mogu istupanja, ako je po njima sve to laž, onda nemam što tražiti u SDP-u. Ipak moraju nešto razumjeti - nakon toliko godina u SDP-u ne lažem. Govorim istinu", zaključio je Linić.