Kuba šalje medicinski tim u Nepal

Foto: Hina

KUBANSKE vlasti najavile su da će poslati medicinski tim od 48 članova, uključujući i 22 liječnika kao pomoć Nepalu, u kojem je u snažnom potresu poginulo više od 7600 ljudi, dok ih je više od 16,000 ozlijeđeno.

Komunistička vlast tradicionalno šalje medicinske timove u inozemstvo kao pomoć stanovništvu pogođenom katastrofom. Lani je, primjerice ta zemlja poslala 256 liječnika i medicinskih sestara u tri zemlje zapadne Afrike nakon izbijanja epidemije virusa ebole.

Kubansko ministarstvo zdravstva objavilo je da će u Nepal poslati i poljsku bolnicu s kirurškom jedinicom, intenzivnom njegom te opremom za sterilizaciju i dijagnostiku, uključujući rendgen i ultrazvuk.

Kuba besplatno šalje liječnike i medicinske sestre u zemlje pogođene katastrofom, ali ih i razmjenjuje za novac i dobra. Procjenjuje se da se na taj otok dnevno doprema 115,000 barela nafte iz Venezuele, gdje je smješteno 30,000 kubanskih medicinskih stručnjaka. Kuba je u čak 60 zemalja poslala više od 50,000 zdravstvenih radnika.

U katastrofalnom potresu, koji je 25. travnja pogodio Nepal, poginulo je 7675 ljudi, dok ih je više od 16,300 ozlijeđeno.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.