Foto: vpz.com.hr
PREDSJEDNIK Hrvatske stranke pravne države (HSPD) Siniša Prpić podnio je danas Općinskom državnom odvjetništvu u Virovitici kaznenu prijavu protiv župana Virovitičko-podravske županije Tomislava Tolušića navodeći da je oštetio županijski proračuna za najmanje 197 tisuća kuna uvećano za troškove izgubljenog sudskog spora.
Dodao je kako je župan Tolušić više puta javno upozoravan kako naknadu mora isplatiti.
"Mišljenja sam da je župan Tolušić izravni krivac za nastalu štetu u proračunu Virovitičko – podravske županije, te da postoje osnove za pokretanje kaznenog postupka u cilju zaštite interesa građana Virovitičko-podravske županije", kazao je Prpić.
Prozvani župan Tomislav Tolušić kratko je za Hinu izjavio kako je pravo svakog građanina da podnese prijavu protiv bilo koga.
"Gospodin Prpić ima puno pravo da radi što hoće. Propisi tada nisu bili jasni i mi nismo isplatili te naknade. Tek nakon toga promijenjen je zakon i mi ćemo sada postupiti po presudi", rekao je Tolušić.