Foto: Index
MNOGE slovenske tvrtke polako prelaze u ruke novih vlasnika - iz susjedstva, pišu jučer beogradske Novosti, dodajući kako Željko Biloš želi preuzeti "Peko", a ivica Todorić se "nameračio" na Mercator.
Osimpex iz Osijeka, kojeg vodi Željko Biloš i njegova žena Nada, dao je ponudu da dokapitalizira "Peko" sa četiri milijuna eura. Hrvatski biznismen zadržao bi 280 od 380 radnika, koliko "Peko" sada zapošljava, pišu Novosti.
Govori se i o prodaji "Telekoma", "Triglava", "Petrola" i "Elana", a svaku najavu preuzimanja pažljivo prate hrvatski poslovni ljudi, koji procjenjuju da su slovenske tvrtke i uvjeti poslovanja ipak povoljniji od hrvatskih.
"Istovremeno, slovenski proizvođači sve manje prodaju u Hrvatskoj, a jedan od razloga je što Hrvati zbog slovenskog ponašanja oko ulaska u EU, tiho bojkotiraju njihovu robu", pišu Novosti.