Hakeri koji su uspjeli upasti u sustav Bijele kuće navodno su iz Kine. Izvor iz Bijele kuće za portal Politico kazao je da hakeri nisu uspjeli ukrasti nikakve povjerljive dokumente.
Hakeri su u računalo upali tako što su poslali zaraženi e-mail. No, izvor iz Bijele kuće tvrdi da je prijetnja vrlo brzo detektirana, te da je virus izoliran i uklonjen. Naglašava da hakeri nisu imali pristup vojnim tajnama.