Foto: Zagreb.hr
U srdačnom razgovoru u rimskoj Gradskoj upravi bilo je riječi nastavku dosadašnje i razvoju daljnje suradnje glavnih gradova Hrvatske i Italije te intenciji da suradnja, pogotovo nakon potpisivanje Izjave o namjeri u ožujku 2012., bude još konkretnija. Gradonačelnici žele ojačati suradnju gradova u ostvarivanju zajedničkih interesa i unapređivanju područja ključnih za razvoj njihovih gradova.
Gradonačelnici glavnih gradova Hrvatske i Italije razmijenili su iskustva o modelima upravljanja gradovima te dogovorila da predstavnici Rima posjete Zagreb kako bi se informirali o radu Kontrolnog ureda i Zagrebačkog Holdinga jer bi Marino takvu komunalnu tvrtku htio osnovati i u Rimu.
Prvi čovjek rimske izvršne vlasti čestitao je Bandiću na ulasku Hrvatske u EU i na nagradi za mobilnost koju je Zagreb dobio ove godine. Uz zahvalu, Bandić je uputio rimskome kolegi poziv da, s najbližim suradnicima, 27. rujna posjeti Zagreb u prigodi gostovanja Bečke filharmonije, kada se očekuje i dolazak bečkog gradonačelnika Michaela Häupla.
Gradonačelnik Bandić sinoć je, na poziv veleposlanika RH u Italiji Damira Grubiše, u zgradi veleposlanstva, prisustvovao svečanosti proslave ulaska Republike Hrvatske u Europsku uniju.