Foto: HRFoto (Kristijan Cimer)
GRAD OSIJEK danas proslavlja svoj dan. Na taj dan su se 1786. godine ujedinile tri dotada zasebne gradske cjeline, Donji grad, Tvrđava i Gornji grad u jedinstvenu gradsku općinu. Nedugo nakon ujedinjenja, Osijek je proglašen slobodnim i kraljevskim gradom što se dogodilo 28. kolovoza 1809. godine.
Dan Grada Osijeka obilježit će se euharistijskim slavljem u konkatedrali svetog Petra i Pavla. Misu predvodi nadbiskup i metropolit đakovačko-osječki msgr. Marin Srakić. Održat će se i svečana sjednica Gradskoga vijeća Grada Osijeka u Hrvatskom narodnom kazalištu na kojem će nedavno oslobođenim generalima Mladenu Markaču i Anti Gotovini biti uručene povelje počasnih građana Grada Osijeka.