Američki misionari zaklani u Meksiku



TEKSAŠKI par John i Wanda Casias koji su se preselili iz SAD-a u sjeverni Meksiko kako bi tamo vodili baptističku crkvu, pronađeni su mrtvima u svom opljačkanom domu, priopćila su njihova djeca, a prenosi CBS news.

Sjeverni dio Meksika, kao i grad Santiago u Nuevo Leonu u kojem je par živio poznati su po čestim i brutalnim izljevima nasilja.

Najstarije dijete Johna i Wande Casias, kći Valerie Alirez, izjavila je iz svog doma u Coloradu, SAD, za Associated Press da je njihove roditelje pronašao njezin brat.

Brat, Shawn Casias koji živi u Monterreyu izjavio je da je išao kod roditelja po prikolicu. Nakon što ju je prikvačio za svoj automobil, otišao se u kuću pozdraviti s roditeljima. Međutim, na podu je pronašao svoju majku Wandu Casias s omotanom električnom žicom oko vrata. Imala je i duboku ranu na čelu koja je izgledala kao da je nastala od udarca tupim predmetom.

Iz kuće je nestalo nekoliko kompjutera, plazma TV i sef kojeg su izvadili iz zida. Nestao je i obiteljski automobil.

Kako nije pronašao oca, Shawn je mislio da mu je otac otet, no pet sati kasnije forenzičari su mu javili da su pronašli tijelo oca u jednoj od kućica na imanju koje je služilo kao spremište. Otac je također imao električnu žicu omotanu oko vrata.

Od 2010. sjevernim Meksikom bukte ratovi narko kartela i različitih bandi zbog čega se stopa nasilja u toj regiji znatno povećala. Nerijetko se događa da cijeli kvartovi ostanu zarobljeni u talačkoj situaciji, a česti su i nestanci mladih ljudi, koji doslovno budu ugrabljeni s ulica.

To je drugo ubojstvo Amerikanaca misionara ove godine u Meksiku blizu granice s Teksasom, prenosi CBS News. I u prvom slučaju ubojstvima je prethodila pljačka.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.