87 posto radnika kupilo dionice Uljanika

ULJANIK radnicima! U najuspješnijem brodogradilištu država više nije ni strateški partner, njezin dio pao je ispod 25 posto, a radnici su kupili dionice, izvijestio je prvi potpredsjednik Vlade, Radimir Čačić na današnjoj sjednici Vlade.

"Odaziv zaposlenih bio je veći od 87 posto, točnije 87,44 posto. Dakle, od 2.500 ljudi, 2.300 je kupilo dionice", izvijestio je Čačić.

Slijedi dokapitalizacija društva. "U čemu očekujemo sudjelovanje brodarskih kompanija, fondova za gospodarsku suradnju i drugih institucionalnih investitora, a to sve zajedno je u skladu s onime što je u javnosti već poznato, temelj za ulazak u restrukturiranje i privatizaciju Trećeg maja", istaknuo je Čačić.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.