Foto: Guliver Image/Getty Imaegs
REAL, iako igra očajnu sezonu, nije bio aktivan u siječanjskom prijelaznom roku. Za mnoge je to veliko iznenađenje jer se zna da Real ima problema, posebno u napadačkom dijelu igre.
Nije bilo dolazaka, nije bilo odlazaka, pa će aktualni europski i španjolski prvak u nastavak sezone s ista 23 igrača s kojima je i počeo sezonu.
Razlog zašto Real nikog nije doveo je Zinedine Zidane, trener madridske momčadi. Zidane je tim potezom htio pokazati igračima da im vjeruje kako mogu obraniti europski naslov (onaj španjolski mogu obraniti još samo teoretski).
"Imam dobru momčad, široku i kvalitetno", "Ja sam uz svoje igrače", "Ne želim da me napusti ijedan moj igrač", "Ne trebaju mi novi igrači, zadovoljan sam onima koje imam", "Trebam sve ove igrače do kraja sezone", fraze su koje je u posljednje vrijeme koristio francuski trener.
Jedino se vratar Kepa Arrizabalaga povezivao s prelaskom u Madrid, čak je i stigao na liječnički pregled, ali je Zidane poručio da mu ne treba novi vratar i žestoko pružio podršku Keyloru Navasu.
Zidane je tako 15 dana uoči odlučujućeg dvoboja s PSG-om u Ligi prvaka zadržao mir u svlačionici. Nije htio uzdrmati momčad prodajom Isca, Kovačića ili Benzeme, igrača za kojih je bilo zainteresiranih klubova.
Ostaju i Dani Ceballos i Marcos Llorente, iako su nezadovoljni minutažom. Ceballos je imao ponudu za povratak u Betis, a Llorente su tražili Alaves, Deportivo i Newcastle.