Austrijski vozač Williamsa Alex Wurz u ponedjeljak je objavio da se trenutačno povlači iz natjecanja.
"Ova odluka u meni sazrijeva već nekoliko mjeseci. Definitivno i zauvijek odlazim iz Formule 1. Hvala mojoj momčadi, prijateljima i svima koji su me podržavali na razumijevanju", rekao je 33-godišnji Austrijanac na oproštajnoj press-konferenciji.
Wurz, koji je ove sezone blistao na VN Kanade u Montrealu osvojivši treće mjesto, neće nastupati na posljednjoj utrci sezone u Brazilu, tako da u Williamsu traže zamjenskog vozača.
Razloge trenutačnog povlačenja iz natjecanja Wurz nije naveo. Portali koji se bave Formulom1 provlače kako bi to mogla biti izfrustriranost vrlo lošim Williamsovim bolidom, o kojemu je već u nekoliko navrata ove sezone progovarao i Wurzov mlađi kolega Nico Rosberg.
Totalsport
Foto: AFP