KAROLINA ŠPREM plasirala se u četvrtfinale velikog WTA turnira u Montrealu svladavši u dvoboju 3. kola sedmu nositeljicu, Japanku Ai Sugiyamu sa 6:3, 6:4.
U dvoboju koji je trajao sat i 12 minuta 19-godišnja Varaždinka iskoristila je gotovo svaku priliku koju je dobila od uporne Japanke, dok je s druge strane Sugiyama uspjela iskoristiti tek jednu od 12 izborenih lopti za oduzimanje servisa našoj igračici.
Novi "break" Šprem je napravila za vodstvo 5-3 u prvom setu, a potom sigurno na svoj servis okončala posao u prvom setu.
I u drugom setu prva je do prilike za prednost stigla Sugiyama, ali iako je imala četiri lopte za vodstvo od 2-0, niti jednu nije iskoristila. Zato je Šprem odmah u sljedećoj igri iskoristila svoju drugu loptu za "break" i svoje vodstvo od 2-1. Do kraja susreta obje igračice osvajale su gemove na svoj početni udarac, te nisu dozvoljavale suparnici čak niti priliku za "break".