ROGER FEDERER odlučio je odbrusiti sestrama Williams koje su napale organizatore Wimbledona i način na koji određuju gdje će tko igrati.
Serena i Venus Williams su ljute od početka ovogodišnjeg Wimbledona, jer su vrlo često njihovi mečevi određeni na teren broj jedan i dva, a zbog Rogera Federera ili Rafaela Nadala su zaobilazile središnji teren.
U osmini finala su obje tako igrale na terenu broj dva, popularnom "groblju favorita" nakon čega su planule na organizatora. I dok su glavni ljudi u All England Clubu ostali bez komentara, javio se Roger Federer:
"Šta bi trebao govoriti Pete Sampras? Nakon što je sedam puta osvojio Wimbledon igrao je na tom terenu", rekao je Švicarac i nastavio:
"Da me postave na terene gdje se trenira prihvatio bih odluku. Moramo biti sretni i puni poštovanja što nastupamo na ovom velikom, teniskom mjestu i moramo poštovati odluke", rekao je Federer i zaključio:
"Nemam nikakvih problema oko toga i rado bih igrao na terenu broj dva ili bilo kojem drugom. Uostalom, mnogo draži ima u takvim mečevima, tamo si na milimetar od publike i to je divno. Jači je doživljaj i ne bih imao nikakvih problema oko toga", rekao je Federer koji zadnjih godina, ipak, isključivo nastupa na središnjem i terenu broj 1.
Totalsport
Foto: AFP