Williams se vraća Renaultovom motoru

BOLIDE Williamsa, britanskog tima u Formuli 1, u idućim će dvjema sezonama pogoniti Renaultov motor. To znači da će slavni tim prekinuti neuspješnu suradnju s Cosworthom.

U prošlosti je Williams s Renaultovim motorima osvojio četiri vozačka i pet konstruktorskih naslova prvaka. Događalo se to između 1992. i 1997. godine, najplodonosnijeg razdoblja u povijesti Williamsa.

"Nećemo si dozvoliti vraćanje u stara dobra vremena. Moramo se okrenuti budućnosti i nastaviti ponovnu izgradnju naše reputacije na stazi", rekao je Frank Williams, vlasnik i šef momčadi koja je baš spomenute 1997. godine osvojila posljednji pojedinačni (Jacques Villeneuve) i konstruktorski naslov prvaka.

Williams će dogovorom s Francuzima dobiti pravo korištenja Renaultova V8 motora, s kojim je Red Bull Racing Team dominirao tijekom prošle sezone.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.