Wenger pun hvale za svoje mlade igrače

TRENER Arsenala Arsene Wenger je bio više nego zadovoljan igrom svoje momčadi nakon velike pobjede od 3-0 nad najvećim gradskim rivalima, Tottenhamom.

Wenger je sportski prihvatio recentne kritike nakon dva uzastopna poraza od Boltona i Fulhama i odgovorio na najbolji mogući način: važnom pobjedom u ovom, 152. po redu, sjevernolondonskom derbiju.

"Držali smo igru pod kontrolom cijelu utakmicu i pokazali veliku odlučnost i želju za pobjedom. Moramo biti svjesni da se od momčadi kao što je ova očekuje rezultat u svakom susretu. Očekujem da pobjeđujemo i očekujem da me kritiziraju kad gubimo, tako da su kritike koje sam primao u posljednje vrijeme bile opravdane", izjavio je Arsenalov strateg.

Načet ozlijedama Thierryja Henryja i Williama Gallasa te suspenzijom Philippea Senderosa, Wenger je popunio rupe mladim igračima.

"Johan Djourou ima 19, Cesc Fabergas isto, Clichy ima 21 godinu. Svi su oni dobri igrači. Način na koji su igrali, njihov stav i forma koje je momčad pokazala je gotovo važnija od rezultata", rekao je Wenger.

Wenger je također priznao i da su imali malo sreće; sudac je dosudio dva upitna kaznena udarca za Arsenal.

"Da smo izgubili kod kuće od Tottenhama, to bi bila najgora stvar koja nam se može dogoditi prije ogleda s Portom u Ligi prvaka, što se morala momčadi tiče", zaključuje Wenger.

P.V.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.