Wenger pobornik prekooceanske turneje

MENADŽER nogometaša Arsenala Arsene Wenger pozitivno se izrazio o organiziranju dodatnoga premierligaškog kola na raznoraznim svjetskim destinacijama.

"Moj mi prvi instinkt govori kako ne treba biti protiv ove inicijative." - rekao je Francuz.

"Svi moramo shvatiti da postojeća organizacija Premier lige mora evoluirati. Ne može se dovijeka puštati da sve bude kao što je nekad bilo. Ljudi koji vode natjecanje razmišljaju kako unaprijediti igru i to je sasvim u redu."

"Zasad je to samo ideja. No, stvar će sasvim sigurno funkcionirati budu li se poštivali preduvjeti kao što su kvalitetna organizacija, natjecateljski aspekt i fair-play. Promovirati englesku ligu i održavati je najboljom na svijetu ne može biti loša ideja."

"Prioriteti koje sam nabrojao moraju se poštivati. Ako se to bude činilo, zašto ne bi sve ispalo dobro?"

Pobuni engleskih navijača koji u toj odluci vide tek početak izlaska engleskoga klupskog nogometa s Otoka, Wenger se suprotstavio komentiravši:

"Devedeset posto ljudi izvan Velike Britanije koji vole engleski nogomet nemaju pristup utakmicama. Nisam siguran da prijateljski dvoboji mogu zadovoljiti takav profil navijača. Time im pokazujemo da ne poštujemo dovoljno njihovu privrženost klubovima. Ne možemo ih samo tjerati da gledaju nogomet na televiziji, oni žele gledati svoje favorite i uživo."

"U svakom slučaju, ne želim biti protiv toga jer nikad nisam protiv niti jedne nove ideje."

Totalsport
Foto: AFP

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.