Vujošević impresioniran Splitom

"SPLIT malo po malo postaje vrlo ozbiljna ekipa. Polako se vraćaju na pobjedničke putove koje je ovaj klub u prošlosti imao. Uspoređujući Split ove sezone i onaj prošlogodišnji vidi se ogromna razlika. Ukoliko bi uspjeli do sljedeće napraviti isti takav napredak to bi bilo fantastično", izjavio je trener Partizana Duško Vujošević nakon jučerašnje utakmice protiv Splita na Gripama.

Vujošević je više od svega pohvalio ponašanje domaćih igrača za koje kaže da su bili iznimno korektni.

"Odigrali smo fantastično prvo poluvrijeme, a u drugom sam zbog većeg fonda igrača mogao riskirati faulove kako bi zaustavio njihove glavne pokretače. A ono što želim posebno pohvaliti je ponašanje domaćih igrača. Bili su iznimno borbeni, ali ta borbenost ni u jednom trenutku nije prelazila u ništa drugo", prenosi Kosarka.hr.

S konstatacijom svog srpskog kolege o odigranom samo jednom dobrom poluvremenu složio se i trener domaćih Piksi Subotić.

"Za dobiti Partizan trebaš svih 40 minuta odigrati onako kako smo igrali veći dio prvog poluvremena. A mi to, nažalost, još uvijek nismo u mogućnosti. Već u posljednjih pet minuta prvog poluvremena počeli smo pomalo padati u igri, ali borbenost se nastavila."

Split je odličan ovogodišnji dojam pokvario sa tri poraza u nizu, a u subotu ih čeka dvoboj protiv Zagreba.

"Kao što je Partizan morao zaboraviti poraz protiv Fenerbahčea, tako i mi moramo ovaj večerašnji. Moramo se maksimalno koncentrirati da prekinemo ovaj niz poraza", zaključio je Subotić.

Na ljestvici NLB lige vodi Partizan s omjerom 12-1, slijedi ga Zadar sa 10-3 i Crvena Zvezda sa 9-4. Cibona se nalazi na petom mjestu sa 8-5, Split na desetom sa 5-8 dok je Zagreb posljednji od hrvatskih klubova s omjerom 4-9 na jedanaestom mjestu.

M.P.
Foto: V.G.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.