Vujčić: Bravo, bravo za nas!

NAKON sjajne pobjede naših košarkaša, koji su u jednoj četvrtini razorili europske vice-prvake, izbornik Spahija zaslužio je svaku pohvalu. Njegovi snovi o košarkaškoj naciji u nedjeljnoj partiji poprimili su sasvim realne obrise. Možda je prerano govoriti, ali s ovakvom igrom naši momci mogli bi oko vrata vrlo lako objesiti jednu od medalja.

"45 dana intenzivnih priprema nije bilo uzalud. Presretan sam. Odigrali smo najbolje poluvrijeme od kad god ja vodim ovu momčad. Unatoč maloj nervozi na samom kraju, serija od 32-0 ne može se napraviti tek tako. Iako ne bih nikoga izdvajao, mislim da je za pobjedu najzaslužniji vanjski trojac Planinić - Popović - Giriček. Vujčić je također odigrao jednu od svojih najboljih utakmica. Turci su ostali bez rješenja za naše već spomenute vanjske igrače. Jednom rječju - fascinantno." - nije krio oduševljenje naš izbornik.

 

"Uravnotežili smo skok, a ja sam od početka imao povjerenje u igrače koje sam odabrao. Milsim da je to ono što svaki izbornik mora imati na umu. Nakon poraza od Litve bilo je dosta kritika na naš račun, ali smo dokazali da ova momčad to ipak nije zaslužila." - zaključio je Spahija.

Vujčić je, pak, bio kratak i jasan.

"Bravo za nas. Bilo je i vrijeme da odigramo ovakvu partiju. No, čeka nas Italija i sada se moramo odmoriti kako bi što kvalitetnije ušli u tu utakmicu. Ipak, moram dodati kako nas nikad nisam vidio da se ovako krećemo i skačemo. Bravo, još jedan put bravo za nas." - bile su riječi našeg kapetana.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.