DINAMO je jučer u četvrtfinalu SuperSport Kupa pobijedio Lokomotivu 3:1 nakon produžetka i plasirao se u polufinale. Lokomotiva je vodila 1:0 golom Goričana iz 37. minute, a Špikić je izjednačio u 55. i Dinamov gradski rival je uspio izdržati do 90. i odvesti utakmicu u produžetak.
Dinamo je stvorio puno prilika. Baturina je dvaput pogodio gredu, Špikić je uz gol imao još dvije velike šanse, ali Dinamovi napadači nisu uspijevali to realizirati. Onda je Ante Čačić na početku produžetka ubacio u igru Josipa Drmića i to mu se isplatilo nakon samo 20 sekundi. Menalo je pokrenuo akciju i dao Baturini na desnu stranu, a on niskom loptom na vrhu peterca našao Drmića.
Ono što su njegovi suigrači do tad promašili, Švicarac je realizirao, a da se još nije ni zagrijao. Rutinski je spremio loptu u gol za 2:1 i tako slomio protivnika koji do kraja susreta više nije prijetio, a pobjedu Dinama je u 117. minuti potvrdio Robert Ljubičić.
Ozljeda Petkovića gurnula ga je u prvi plan
Drmić je tako nastavio s odličnim igrama u nastavku sezone. Zbog ozljede Brune Petkovića silom prilika postao je prva špica nakon zimske pauze. U prve dvije utakmice protiv Gorice (0:0) i Lokomotive (2:1), ali je u utakmicama koje su uslijedile jako dobro iskoristio relativno malu minutažu.
Protiv Istre je odigrao prvo poluvrijeme u kojem je promašio penal te je bio zamijenjen. No, onda je u prvih 45 minuta u Kupu protiv Splita zabio dva gola te je također zamijenjen na poluvremenu, kao i u Varaždinu u prvenstvenoj utakmici.
U derbiju s Hajdukom dobio je samo 22 minute, protiv Lokomotive u Kupu je počeo na klupi, da bi onda u produžetku donio Dinamu pobjedu. U zadnjih 250 minuta nogometa u svim natjecanjima Drmić je zabio četiri gola, što je jako dobar prosjek od jednoga gola svake 62.5 minute.
Švicarac je u Dinamo ljetos stigao kao spasitelj, čovjek koji će garantirati minimalno 20 golova u sezoni i koji će razbuditi tad problematičan Dinamov napad. Odlično je krenuo zabivši dva gola na otvaranju prvenstva u preokretu protiv Lokomotive (3:2).
Uveo Dinamo u Ligu prvaka
Zabio je i Ludogorecu u pretkolu Lige prvaka, ali da ništa drugo nije napravio od dolaska Dinamu se isplatio golom i asistencijom u uzvratnoj utakmici play-offa Lige prvaka i pobjedi protiv Bodoa 4:1 nakon produžetka. Baš kao i protiv Lokomotive, ušao je na početku produžetka i onda riješio susret.
Očekivalo se da će biti jedan od nositelja Dinama u Europi, ali ga Ante Čačić u Ligi prvaka uopće nije koristio, što mu je narušilo samopouzdanje, a nakon poraza od Salzburga, u kojem mu je VAR poništio gol u 89. minuti, rekao je da smatra da Dinamo mora igrati puno ofenzivnije.
Drmić je nestao, prvi sljedeći gol je zabio nakon dva i pol mjeseca Šibeniku i Dinamovi navijači pitali su se što se sa Švicarcem događa. No, u nastavku sezone počeo je sve bolje igrati nakon solidno odrađenih priprema. Četiri od ukupno 12 golova ove sezone zabio je u manje od mjesec dana drugog dijela sezone i na najboljem je putu da se izbori za mjesto u početnom sastavu.
Petković bi mogao otići. To je prilika za Drmića
Od ljeta bi možda mogao postati i prvi Dinamov napadač jer i dalje postoji opcija da Bruno Petković ostvari neki transfer. Dinamo za Petkovića dugo nije dobio pravu ponudu, ali nakon ove sezone bi možda mogao. Petković je bio solidan na SP-u, ove sezone je za Dinamo zabio 12 golova uz devet asistencija i s "double-double" brojkama mogao bi na ljeto promijeniti klub.
To će biti prava prilika za Drmića koji je ovim golovima vratio samopouzdanje i koji ima čitavo proljeće da se vrati u pravu golgetersku formu koja će Dinamu na ljeto itekako trebati. Upravo bi on mogao do kraja sezone biti najveći dobitak Ante Čačića.