Vraća se Monika Seleš!

IAKO to nije definitivno potvrdila, bivša jugoslavenska zvijezda sve je bliže odluci o povratku na teniske terene nakon gotovo pet godina.

Monica Seles posljednji je nastup na WTA Touru imala u svibnju 2003. godine, na Roland Garrosu. Ozljeda stopala prekinula je i zaustavila njezinu karijeru. Iako je, nakon toga, u nekoliko navrata govorila o mogućem povratku, on se nije dogodio.

Rođena Novosađanka, koja je jučer proslavila 34. rođendan, u intervjuu za Los Angeles Times, nagovijestila je da ćemo je ipak opet gledati na najvećim svjetskim turnirima.

"Sigurno je i definitivno da ne bih mogla zbog ozljede stopala igrati punu sezonu. Međutim, priznajem da razmišljam o ponovnim nastupima na Grand Slam turnirima, kao i na nekim jačim turnirima, kroz koje bih se pripremala za Grand Slam nastupe", izjavila je Seles.

Posljednju punu sezonu na Touru odigrala je 2002. godine, kada je, po trinaesti puta u karijeri, okončala sezonu među 10 najboljih na rang ljestvici. Bivša najbolja tenisačica svijeta osvojila je 53 turnira u karijeri, među kojima i 9 Grand Slam turnira.

Četiri puta je bila pobjednica Australian Opena, tri puta zaredom je trijumfirala na Roland Garrosu, a u kolekciji trofeja ima i dva US Opena. Wimbledon nije osvojila, iako je 1992. igrala finale u All England Clubu.

Seles nije definitivno potvrdila vijest o povratku, ali je najavila da bi se on mogao dogoditi u ožujku sljedeće godine, na turniru u Miamiju...

"Konačnu odluku o povratku sigurno neću donijeti do početka sljedeće godine. Nastup na Australian Openu ne dolazi u obzir, ali u Miamiju bih mogla zaigrati", zaključila je Seles.

Na Sony Ericsson Open je posljednji puta nastupila 2002. godine, kada je u polufinalu izgubila tie-break trećeg seta od sunarodnjakinje Jennifer Capriati, još jedne tenisačice koja, navodno, razmišlja o povratku u vrhunski svjetski tenis!

V.B./Totalsport
Foto: AFP

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.