Voeller protiv stranaca u Bundesligi

IZBORNIK njemačke nogometne vrste, Rudi Voeller pobunio se protiv sve većeg broja stranaca u njemačkom nogometu.

"Veliki broj stranih igrača uništit će našu reprezentaciju. Moramo smanjiti njihov broj, jer posljedice su već vidljive. Imamo velikih problema s kvalitetnim igračima, a silni stranaca guši naše mlade igrače," kazao je izbornik "Elfa".

Primjerice, u drugom kolu Bundeslige 60 posto igrača koji su tog vikenda igrali u njemačkim klubovima bili su stranci. U ostalim europskim ligama "petice" ta je brojka između 33 i 46 posto.

"To je zastrašujući broj," dodo je Voeller.

Prema propisima Njemačkog nogometnog saveza za svaku momčad mogu igrati po petorica igrača izvan Europske unije.
Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.