IZBORNIK njemačke nogometne vrste, Rudi Voeller pobunio se protiv sve većeg broja stranaca u njemačkom nogometu.
"Veliki broj stranih igrača uništit će našu reprezentaciju. Moramo smanjiti njihov broj, jer posljedice su već vidljive. Imamo velikih problema s kvalitetnim igračima, a silni stranaca guši naše mlade igrače," kazao je izbornik "Elfa".
Primjerice, u drugom kolu Bundeslige 60 posto igrača koji su tog vikenda igrali u njemačkim klubovima bili su stranci. U ostalim europskim ligama "petice" ta je brojka između 33 i 46 posto.
"To je zastrašujući broj," dodo je Voeller.
Prema propisima Njemačkog nogometnog saveza za svaku momčad mogu igrati po petorica igrača izvan Europske unije.