EUROPSKI DINAMO

Vođa Dinama: Nije fer da igram protiv Benfice

Foto: Igor Kralj / Pixsell

VELIKI HENDIKEP za Dinamo. 

Obje utakmice osmine finala Europa lige protiv Benfice, idućeg četvrtka u Zagrebu i tjedan dana kasnije u Lisabonu, Dinamo mora igrati bez kapetana Arijana Ademija, potvrdio je klupski liječnik Ivica Smodek.

Ademi mjesecima osjeća bolove u trbušnom zidu koji su s vremenom postali sve jači, pa tako i uoči utakmica protiv Viktorije Plzen u prvoj nokaut-rundi EL-a. Dinamova liječnička služba savjetovala mu je rutinsku operaciju koja bi riješila problem, ali Ademi u najvažnijim trenucima za klub nije želio ostaviti momčad te je inzistirao da igra pod injekcijama.

No nakon što su bolovi postali gotovo neizdrživi, liječnici su se u dogovoru s Ademijem odlučili na operativni zahvat zbog kojeg Ademi neće moći igrati protiv Portugalaca. Oporavak bi trebao trajati tri tjedna i kapetan će biti na raspolaganju za eventualno četvrtfinale Europa lige.

Umjesto Ademija najvjerojatnije će igrati Šunjić.

Kapetan je ovako komentirao to što neće voditi igrače u povijesnoj utakmici:

"Žao mi je što je tako ispalo, ali to je valjda sudbina. Mislim da ne bi bilo fer i korektno prema suigračima, Dinamu i našim navijačima da istrčim u utakmici u kojoj ne mogu dati sto posto od sebe samo zato što sam kapetan.
 

Vjerujem u svoje suigrače da mogu riješiti Benficu i bez mene te sam uvjeren kako ću biti s njima na travnjaku već u četvrtfinalu Europa lige. Do tada će u meni imati najvećeg navijača."

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.