NA 47. kongresu Svjetske skijaške federacije (FIS), koji se održava u turskoj Antalyji, za člana najvišeg upravnog tijela FIS-a, Vijeća FIS-a (FIS Council), među 16 uglednika izabran je i Vedran Pavlek.
Ovo imenovanje veliko je priznanje ne samo Pavleku i hrvatskom skijanju, Hrvatskom skijaškom savezu, nego i hrvatskoj državi koja je na ovaj način, izborom Vedrana Pavleka u Upravno vijeće Svjetske skijaške federacije, dobila važno mjesto u samom vrhu svjetske sportske diplomacije, i to u jednoj od najvećih sportskih federacija svijeta.
S obzirom na mali broj Hrvata na tako visokim funkcijama u sportskim udruženjima svijeta, ovo je uistinu veliko priznanje Vedranu Pavleku i Hrvatskoj.