US Open: Federer i Davidenko u polufinalu

DESETU uzastopnu pobjedu nad Andyjem Roddickom -  7-6(5) 7-6(4) 6-2, ostvario je Roger Federer u četvrtfinalu njujorškog Grand slama, a međusobni omjer je povećao na 14-1 u svoju korist.

Federeru je bio potreban smo jedan break - u trećem setu kod rezultata 3-2. Doduše, Roddick je predao servis i u posljednjem gemu kod 2-5 ali je ključ bio break u šestom gemu.Tako se frustrirajuća serija Roddickovih poraza u mečevima sa Federerom i dalje nastavlja, iako igra dobro, najbolje što može.

Tako je bilo i u noćašnjem četvrtfinalu US Opena pred krcatim tribinama Arthura Ashea. Roger Federer je još jednom hladnokrvno izveo egzekuciju. Prva dva seta, u kojima je Roddick samo u osmom gemu drugog nakratko ugledao sansu u jednoj jedinoj break lopti meča, rješena su u tie breaku. Švicarac je po običaju strpljivo čekao i dočekao priliku.

Nakon vodstva od 2-0 u setovima u zraku je visjelo samo jedno pitanje. Kada će break u trećem? U polufinalu Rogera čeka još jedna mušterija; Nikolaj Davidenko, koji igra fascinantno. Hoće li to biti dovoljno protiv Federera i tradicije koja kaže da Rus nije dobio ni jedan od devet međusobnih mečeva.

M.J.
Foto: AFP

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.