OD 2008. svi će se igrači koji igraju u natjecanjima UEFA-e morati redovito podvrgavati testovima na srčane bolesti.
Ovu su informaciju prve objavile danske dnevne novine Politiken pozivajući se na UEFA-ine izvore. Svi klubovi koji sudjeluju u UEFA-inim natjecanjima morat će podnijeti liječničku dokumentaciju koja potvrđuje da su svi igrači stariji od 21 godine prošli potrebne kardiovaskularne testove.
Testiranje će se uvesti za vrijeme sezone 2008-09, ali se neće provoditi u sklopu međunarodnih utakmica.
UEFA još nije službeno potvrdila ovu informaciju.
P.V.
Foto: UEFA