EUROPSKI nogometni savez (UEFA) kaznila je Turski nogometni savez sa 50.000 eura zbog nereda na tribinama tijekom dvoboja dodatnih kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo mladih reprzentacija između Turske i Njemačke (11) odigranog 18. studenoga u Istanbulu. Također, mlada reprezentacija Turske će morati dvije utakmice sljedećeg kvalifikacijskog ciklusa igrati bez gledatelja.
Do nereda u Istanbulu je došlo nakon što su mladi Nijemci u samoj završnici postigli izjednačujući pogodak koji im je osigurao odlazak na EP. Tada su gledatelji na teren počeli bacati razne tvrde predmete, a dva su pogodila i suca dvoboja. Pri izlasku s terena, njemačke igrače fizički su napali pripadnici osiguranja.
Zbog fizičkih nasrtaja na suparnike kažnjena su i dvojica nogometaša, Beyhan Sumer sa pet, a Aslan Kemal sa četiri utakmice zabrane igranja.
Kažnjen je i nogometaš A selekcije Turske Emre Asik i to sa četiri utakmice neigranja zbog udaranja suparnika tijekom dvoboja dodatnik kvalifikacija za odlazak na EURO 2004. protiv Latvije.