ZA KREPAT od smija. Đurđa Adlešić se odlučno gotovo prijeteći obraća u javnosti: Huligani od nas neće stvoriti zemlju divljaka!
Kako neće kad Đurđa Adlešić, a radi se o potpredsjednici Vlade, uopće ne vidi da je takva zemlja već na snazi. Jer samo u zemlji divljaka se može dogoditi da "huligani od nas stvaraju zemlju divljaka" kao što reče sama Đurđa Adlešić.
Samo nije razjašnjeno tko su ti divljaci. Jesu li to divljaci koji se koriste fizičkim divljaštvom, ili su to divljaci koji zemlju vode na taj način da je divljacima omogućeno divljati samo fizički a preostalim "nedivljacima" su stvoreni uvjeti za divljanje na sve druge načine.
Zemlja koja zaboravi prijavit se "na međunarodni kazan" za financiranje razminiranja pa joj od zaostale mine pogine mladić rođen iste godine kad i ta zemlja - šta je drugo nego zemlja divljaka. Ne divljaka u smislu nasilnika, nego u smislu neprosvijećenosti i zaostalosti težine jedne mine.
Nije zemlja kriva. A divljaci u njoj koji divljaju fizički krivi su još manje. Jer svatko bi podivljao da živi u takvoj zemlji. Zato Đurđa Adlešić ispada smiješna kao i onaj vlasnik kafića koji živi od pijanica a onda se ljuti na njih kad mu srede lokal u alkoholiziranom stanju.
Najbolji odgovor Đurđi Adlešić nudi život koji "piše reklame"… Hajdukova Torcida je Zdravku Mamiću zabranila da se popne na tribine i gleda Hajdukov prvi pripremni nastup pred veliki derbi 22. veljače. Jednostavno mu je prepriječila put, Slobodna Dalmacija ima i fotkicu, pa sad slijedi praktično pitanje: Je li Đurđa Adlešić članove Torcide smatra divljacima zato što su prepriječili put Zdravku Mamiću? Je li u tom slučaju Đurđa Adlešić na strani Zdravka Mamića?
Jesu li možda divljaci oni pripadnici Bad Blue Boysa koji su (kao pravi diplomanti bečke škole) "posramili" Torcidu, kada su, također u Turskoj, ne samo "dopustili" Hajdukovom snimatelju Iki Buljanu gledanje Dinamove pripremne utakmice, nego ga još nakon završetka meča tražili i našli kako bi mu vratili novčanik sa svim dokumentima koji je Hajdukovom direktoru ostao na tribini?
Jesu li to naši divljaci počeli i od okolnih zemalja praviti zemlje divljaka? I kako je sve ovo zajebancija jer je već valjda svakome jasno tko je tu stvarni divljak - evo onda i zadnjeg pitanja: Na referendumu bi Đurđa Adlešić i Zdravko Mamić bili na jednoj izbornoj listi, a Torcida i BBB na drugoj. Za koga bi glasali milijuni iz zemlje divljaka?
Konačnim zaključkom pomoći ću Đurđi Adlešić da se sama ne muči: Huligani neće od nas stvoriti zemlju divljaka! Kaže Đurđa. A ja kažem: Radi Đurđe i sličnih ti tobožnji huligani bi mogli uzet stvar u svoje ruke šta se vidi iz primjera Torcide i Zdravka Mamića. A kad nema pravde, onda ima Torcide. U političara luk i strijela.
Foto: V.G.