PREDSTAVNICI hokejaških saveza Hrvatske, Slovenije, Poljske, Mađarske te klubova koji nastupaju u Međunarodnoj hokejaškoj ligi (MHL) dogovorili su da će se natjecanje u idućoj sezoni odvijati od listopada 2003. do siječnja 2004. godine.
U ligi će igrati deset klubova, a Hrvatska ima dva predstavnika, Medveščak i Zagreb. Igrat će se dvokružnim sustavom, a osam najboljih će u doigravanje (četvvrtfinale, polufinale, finale) u kojem se igra na dvije pobjede. Prva i druga utakmica igraju se na terenu bolje plasirane momčadi.
Broj stranaca u momčadi nije ograničen, ali su zabranjeni prelasci igrača između klubova Lige.
U sezoni 2003/2004. u Međunarodnoj Hokejaškoj ligi igrat će Alba Volan FeVita (Mađarska), Dunaferr (Mađarska), Medveščak, Zagreb (Hrvatska), Dwory S.A.Unia Oswiecim (Poljska), Wojas Pogdhale SSA (Poljska), GKS Tychy (Poljska), Acroni Jesenice, ZM Olimpija, Slavija M Optima, (Slovenija).