Tučnjava u Glasgowu: Izbodena dva navijača Osijeka

Foto: Twitter

U GLASGOWU su izbodena dva navijača Osijeka 40-ak minuta prije početka utakmice između Osijeka i Rangersa.

Navijači su izvan životne opasnosti.

Masovni neredi, više ozlijeđenih

U Glasgowu, nedaleko od Ibroxa, oko 20 sati zabilježena je masovna tučnjava Rangersovih i Osijekovih navijača.

Škotski mediji javili su kako je više osoba hospitalizirano zbog ubodnih rana. Nepoznat je identitet stradalih osoba.

U međusobnom fizičkom obračunu sudjelovalo je barem stotinjak navijača obaju klubova. Policija je utvrdila da se u tučnjavi koristilo kamenje, kao i staklene boce.

Kohorta optužena za početak nereda

Dok policijske jedinice nisu primirile nerede, uznemireni građani nekoliko su minuta svjedočili neviđenom kaosu.

Svjedoci su na društvenim mrežama Kohortu okrivili i označili odgovornom za remećenje javnog reda i mira. Prema policijskim izvješćima, u Glasgow je doputovalo stotinjak pripadnika Kohorte. 

"Ovi huligani pojavili su se niotkuda i na prepad su napali Rangersove navijače. Moj je muž, nažalost, zahvaćen u tim neredima", požalila se jedna gospođa na Twitteru.

"Masovna tučnjava pred Ibroxom. Vatra, boce, kamenje i puno policije", napisao je jedan šokirani očevidac nasilnih događaja.

Škotska policija u fazi je prikupljanja informacija. 

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.