Tri Španjolca i Gulbis u polufinalu Rima

TRI ŠPANJOLSKA tenisača (Rafael Nadal, Fernando Verdasco i David Ferrer), te Latvijac Ernests Gulbis kvartet je koji se plasirao u polufinale ATP turnira u Rimu, iz Masters serije 1000.

Latvijac Gulbis je spriječio da se na zemljanim terenima Rima u polufinalu odigra "mini španjolsko prvenstvo" budući je pobijedio Feliciana Lopeza 7:6(6), 6:1 i tako zaustavio četvrtog Španjolca na putu do polufinala.

Lopez je imao prvi break u meču (4-2 u prvom setu), no nije ga dugo zadržao. Već u sljedećem gemu je Gulbis vratio izgubljeno, a nakon dobivenog tie-breaka je imao potpuno otvoren put prema polufinalu.

Tamo ga čeka Rafael Nadal koji se "napokon" mučio na zemljanoj podlozi ove godine. Švicarac Stanislas Wawrinka je set i jedan gem igrao odlično i bio potpuno ravnopravan. U prvom setu, kojeg je Nadal dobio 6:4, su oba tenisača osvojila identičan broj poena (30-30). U prvom gemu drugog seta je Wawrinka propustio dvije break-lopte i nakon toga više nije izdržao jaki Nadalov ritam.

U drugom polufinalu se sastaju Fernando Verdasco i David Ferrer.

 

ATP Rim, četvrtfinale:

Gulbis - F. Lopez 7:6(6), 6:1

Nadal (3) - Wawrinka 6:4, 6:1

Verdasco (6) - Đoković (2) 7:6(4), 3:6, 6:4

Ferrer (13) - Tsonga (7) 6:4, 6:1

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.