STJEPAN TOMAS, stup hrvatske obrane i stoper turskog Galatasaraya u Maksimiru očekuje atmosferu kakva je bila 1999. godine na utakmici s Jugoslavijom i nastavak tradicije da Hrvatska na Maksimiru u službenim utakmicama ostane neporažena.
"Očekujem dobru utakmicu. Ovo je vrlo važna utakmica za nas. Ako Šveđani pobijede Island idu na prvenstvo, no ja očekujem da ćemo pokazati našu snagu." - kazao je Tomas novinarima u Čatežu.
"Šveđani su teška i tvrda momčad. Imaju tri igrača svjetske klase, Ibrahimovića, Larssona i Ljungberga. No, nama je jako važno da pobijedimo ovu utakmicu i da se plasiramo na Svjetsko prvenstvo." - kazao je Tomas.
Tomas se dotakao i igrača s kojima bio mogao ući u duele u subotnjoj utakmici: "Ljungberga sam gledao u Arsenalu, radi se o vrlo kvalitetnom igraču, a Ibrahimović je odličan igrač. Brz, voli uzeti loptu na sebe. Blokirat ćemo ga s dva-tri igrača."
Stup obrane hrvatske reprezentacije smatra kako će navijanje u Maksimiru biti kao i ono 1999. godine protiv Jugoslavije.
"Pred nama je velika utakmica. Cijela nacija očekuje Hrvatsku u pravom izdanju i uvjeren sam da ćemo dati sve od sebe i biti spremni." - kazao je Tomas, te se osvrnuo na činjenicu da hrvatska reprezentacija još nikad u svojoj povijesti nije izgubila službenu utakmicu u Maksimiru.
"Tradiciju bi trebalo nastaviti i nakon što svi damo 120 posto, očekujem pobjedu." - izrazio je svoje uvjerenje stoper hrvatske reprezentacije.
S.H.