URUGVAJSKA nogometna reprezentacija neće u borbu za zlato na južnoafričkom Svjetskom prvenstvu. U polufinalu je momčad Oscara Tabareza svladala Nizozemska 3:2 i izbacila ih iz utrke za naslovom.
Svejedno, izbornik urugvajske nogometne reprezentacije nije skrivao zadovoljstvo učinjenim:
"Zaslužili smo igrati polufinale Svjetskog prvenstva. Ponosan sam na momke koje vodim i na ono što smo u Južnoafričkoj Republici napravili. Odlazimo uzdignute glave."
"Poraz od Nizozemske prihvaćamo, bili su bolji suparnik iako su drugi pogodak postigli iz zaleđa. Svejedno, ovo nije vrijeme za plač i isprike."
"Naravno da smo tužni zbog ispadanja, međutim, treba biti svjestan da smo postigli mnogo, došli smo daleko."