Svi Blankini putevi vode u Rim

U PETAK u 20.05 h počinje žensko visaško natjecanje na trećem ovogodišnjem izdanju Zlatne lige. Blanki Vlašić će, uz ostale, pokušati konkurirati Amerikanka Howard i domaća skakačica Antoneta di Martino, koja ove godine ima preskočenih 2 metra, a na nedavnim Mediteranskim igrama se okitila zlatom.

"Nije teško zaključiti zašto mi je Rim jedno od dražih natjecanja. Mediteranska klima, čaroban grad, let od pola sata i prelijepi stadion na kojemu se davne 1987. godine dogodilo nešto veliko. Iako sam ovdje pobjeđivala zadnje tri godine, ipak nisam letjela više od 202 centimetra", Blankine su riječi Blanke nakon popodnevnog treninga u talijanskoj metropoli.

"Ne krijem da su mi ambicije nešto veće ove godine, ali samo na osnovu mog optimizma i dobrog osjećaja, neću ništa obećavati. Opuštena sam i veselim se novom izazovu u petak", dodala je.

Već u srijedu u podne odletjela je Blanka za Rim, dan ranije nego što je uobičajeno. Organizatori joj sada redovito postavljaju takve uvjete radi promocije mitinga. Tri puta je pobjeđivala na ovom stadionu. Samo je Štefka Konstadinova na tronu bila jednom više.

Dobra je ovo prilika da se izjednači s aktualnom svjetskom rekorderkom, ali i pokuša postaviti novi rekord mitinga koji sa 203 centimetara iz 2004. godine drži Južnoafrikanka, velika Hestrie Cloete.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.