AMERIČKI ljevoruki 24-godišnji tenisač Wayne Odesnik odigrao je na ATP turniru u Houstonu svoj prvi meč nakon što je otkriveno da je početkom ove godine u Australiji švercao hormon rasta.
Podsjećamo, australski carinici pronašli su u Odesnikovoj prtljazi početkom ove godine osam bočica, a svaka od njih sadržala je po šest miligrama hormona rasta. Zbilo se to uoči Odesnikovih nastupa na ATP turniru u Brisbaneu, te na Australian Openu. Američki tenisač na australskom je sudu priznao krivicu, te je morao platiti kaznu od 8.000 australskih dolara, te troškove suđenja.
Iako Odesniku prijeti dvogodišnja suspenzija, koliko je predviđena kazna za takav prekršaj prema pravilniku Svjetske anti-dopinške agencije, Međunarodna teniska federacija (ITF) zasad još nije suspendirala Odesnika, koji je nastupio na ATP turniru u Houstonu, na kojem je prole sezone bio finalist (Hewitt), a godinu dana prije toga igrao je u polufinalu.
Odesnik, koji je trenutno na 103. mjestu na ATP ljestvici, je u 1. kolu pobijedio 19-godišnjeg Poljaka Jerzyja Janowicza 6:3, 6:4.
"Radim ono što jedino mogu u ovome trenutku, koncentriram se na svoj tenis. Trenirao sam vrlo naporno. Radujem se sezoni na zemljanoj podlozi, obično sam u tom dijelu sezone imao najviše uspjeha", rekao je Odesnik, koji je odbio komentirati svoj skandal, napomenuvši da se trenutno želi fokusirati samo na tenisku karijeru.
Novinari su ipak bili uporni, te su ga upitali je li dobio podršku od ostalih igrača na Touru...
"Ne znam, pokušavam samo igrati tenis", ostao je dosljedan i američki tenisač.
Jerzy Janowicz, 293. igrač na ATP ljestvici, koji je za nastup u glavnom ždrijebu Houstona dobio pozivnicu organizatora, nije krio razočaranje činjenicom da je Odesniku dopušten nastup na turniru.
"To nije korektno, mislim da je Odesnik već morao biti suspendiran. Nije ugodno igrati protiv tipa za kojeg znaš da zapravo ne bi smio igrati na turniru", komentirao je Janowicz.