Super Mario u četvrtfinalu Roland Garrosa, čeka ga Federer

POBJEDOM nad Španjolcem Tommyem Robredom naš Mario Ančić plasirao se u četvrtfinale najprestižnijeg teniskog turnira na zemljanoj podlozi.

Mario Ančić je izborio mjesto među osam najboljih na Roland Garrosu na herojski način, borivši se protiv Grčeva, mučnine i odličnog Robreda, koji ga je svladao prije dva tjedna u polufinalu Hamburga.

Agresivnom igrom Ančić je dobio prvi set, napravivši "break" u desetoj igri, a potom su se nizali gotovo uvlas isti setovi - u trećem gemu drugog, trećeg i petog seta Ančić je gubio svoje servise, a u desetom gemu četvrtog seta 22-godišnji Splićanin je uzimao servis Španjolcu. Srećom, izgubljeni servis u petom setu nije bio koban za Marija, koji nadnaravskom borbom sa sobom i protivnikom dobija pet gemova zaredom i ima 5:2.

Mučen grčevima u lijevoj nozi - čak je i povraćao na terenu - Mario nije uspio okončati posao kod 5:3 kada je servirao za meč. Ipak, kod 5:5 Ančić je shvatio da mora igrati jako rizično, na kratke poene, a taj mu se rizik isplatio i nagrađen je četvrtfinalom Garrosa, nakon polufinala Wimbledona njegovim najvećim Grand Slam uspjehom.

U četvrtfinalu će Mario igrati protiv najboljeg tenisača svijeta, Švicarca Rogera Federera, koji je s lakoćom svladao Berdycha.

Index.hr/Hina

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.