U UTAKMICI 11.kola NLB lige Partizan je lako došao do pobjede na Gripama. Vodeća momčad lige potvrdila je svoju klasu i ubilježila desetu pobjedu u ovogodišnjem natjecanju.
Unatoč skromnom učinku (šest poena i dvije asistencije), jedan od najboljih igrača Partizana Uroš Tripković na pressici poslije utakmice istaknuo je zadovoljstvo pobjedom:
"Mislim da je najvažnije da smo ostvarili pobjedu. Imali smo težak put autobusom deset sati, ali smo se uspjeli koncentrirati i maksimalno angažirano ući u utakmicu. Nije bila nimalo laka utakmica, ali smo zahvaljujući svojoj volji i htijenju doći do važne pobjede."
Sljedeći je na red došao mladi Šibenčanin u dresu Splita koji je u današnjoj utakmici proveo 21 minutu na parketu i za to vrijeme upisao devet poena uz dva skoka:
"Smatram da smo dobro parirali Partizanu u prve dvije četvrtine, a onda je presudila njihova odlična treća četvrtina u kojoj su nas slomili dobrom obranom i kontrama te se kasnije nismo uspjeli vratiti. Mislim da je ključan faktor bila njihova visina u reketu jer jednostavno nismo pronalazili put do koša."
Duško Vujošević pohvalio je ponajprije karakter svojih igrača:
"Jako sam zadovoljan zbog pobjede jer je Split jako kvalitetna ekipa. Moji momci su pokazali jedan karakter koji je za poštovanje. Znamo da smo imali tešku utakmicu u Euroligi protiv Efesa i iako je poznato da je umor veliki problem u bavljenu ovim poslom, pokazali su odličnu partiju i zasluženo pobijedili. Čak i unatoč činjenici da smo prvi put doputovali u Split autobusom, a ne čarter letom kao prethodnih sezona."
O samoj utakmici gostujući trener je rekao sljedeće:
"Što se same utakmice tiče, Split je igrao bez Štembergera, a mi bez Rakočevića i tu moram priznati da je to njima bio veći hendikep. Mi smo se uspjeli motivirati jer znamo da su svi napaljeni na nas vodeće na tablici. Isto tako svjesni smo da nas čeka još puno teških gostovanja. Utakmicu smo počeli dobro, ali je problem nastao onog trenutka kad je moj kolega Subotić u igru stavio dvije četvorke što nam je bilo teško braniti u trenucima kad je u igri bio Vraneš. Tu se malo osjetilo odsustvo Rakočevića koji može dobro odigrati u takvoj situaciji leđima prema košu. Ipak, uz dužno poštovanje prema Splitu, mislim da je presudio veći broj kvalitetnih igrača. Na kraju se želim zahvaliti domaćim igračima na korektnoj igri i publici na fer navijanju."
Trener Splita CO Slobodan Subotić složio se s beogradskim strategom:
"Mislim da je Dule (Duško Vujošević, trener Partizana, op.a.) sve rekao. Po meni je ključni trenutak utakmice bio kada smo kod rezultata 42:45 promašili tricu nakon čega su oni napravili seriju 8:0. Velike nam je probleme stvarao Vraneš ispod koša sa svojih pet blokada koji me ponekad podsjeća na Stojka Vrankovića. Dosta se autoritativno postavio prema mojim igračima koji nisu radili ono što su trebali tako da mislim da je to jedan veliki plus Partizana što ima jednog takvog igrača. Nemam što zamjeriti svojim igračima, pružili su potpuno drukčiji nastup od onoga protiv Cibone kada su ušli s previše respekta. Partizan je zasluženo pobjedio."
Marko Čeko
Foto:Index