Štrlek i Vezsprem u finalu Lige prvaka

Foto: Screenshot Twitter

MAĐARSKI Veszprem u finalu je rukometne Lige prvaka. Mađari su u polufinalu F4 turnira pobijedili Kielce s 33:30 (13:13) i izborili su utakmicu za naslov prvaka Europe.

U dosadašnja tri finala Veszprem je izgubio. Prvi put od Magdeburga (2002), potom od Barcelone (2015), a zadnji put od Kielcea (2016). U svom četvrtom pokušaju u nedjelju će igrati protiv pobjednika susreta između Barcelone i skopskog Vardara.

U mađarsko - poljskom dvoboju gledali smo izjednačenu igru u prvih 40 minuta, a tada je Veszprem pobjegao na četiri gola razlike (24-20). Kielce je osam minuta prije kraja smanjilo na gol minusa (28-27), a potom i na 29-28 šest minuta prije kraja susreta. No, mađarski sastav je dvije minute prije kraja pobjegao na četiri gola razlike (32-28) i priči je bio kraj.

Veszprem je do pobjede predvodio sjajni Petar Nenadić sa 12 golova iz 14 pokušaja, Dragan Gajić je zabio pet, a Štrlek i Mate Lekai po četiri gola. 

U suparničkim redovima najefikasniji su bili Aleks Dušebjev sa sedam, naš Luka Cindrić i Artsem Karalek sa po pet golova, dok je Marko Mamić zabio dva gola.

U drugim polufinalu snage će odmjeriti Barcelona i Vardar u čijim redovima igraju Igor Karačić i Ivan Čupić.

Prošle sezone naslov prvaka Europe osvojio je Montpellier pobijedivši u finalu Nantes sa 32-26, dok je PSG bio treći. No, ove sezone niti jedan francuski klub nije stigao do Final Foura.

Barcelona je rekorder s devet naslova i 13 finala.

 

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.