SVI kao jedan za "Crvenu"! poručuje Marca kojoj na naslovnici ispod nacionalnog dresa lupa veliko srce. "Odavde do vječnosti", još dramatičniji je As.
"Pitajte vaše stare jesu li ikad iskusili nešto slično, mada se u sličnu situaciju vraćamo nakon relativno malo vremena (finale Eura 2008., op. a.)", ipak podsjeća Marca kako se možda ne bi trebali radovati "bez obzira na ishod" jer ipak danas u polufinalu SP-a igra europski prvak.
"Prošli su dani kada smo zavidno gledali polufinala SP-a dok bi naša reprezentacija puno ranije ispadala, ali sjećamo se nedavne pobjede u finalu Eura i nadamo se kako će se večeras povijest ponoviti. Finale nam je nadohvat ruke, ali san ne smije prestati danas, mora trajati do nedjelje i finala s Nizozemskom", želi Marca.
Kakva je situacija u Španjolskoj, dovoljno govori sljedeća rečenica kolumnista u Realovom kućnom glasilu: "Pjevat ću 'Svi na Camp Nou' za Piquéa, Xavija, Busquetsa i Puyola, plesati sevillanas za Ramosa i Navasa, zbog Inieste otići na odmor u Albacete, kao što bih napravio za bilo kojeg od 23 igrača u našoj reprezentaciji jer to su naša 23 heroja koja su napravila ono što nitko prije nije."
"Čekali smo desetljećima - slava počinje danas"
As, najveći Marcin konkurent, također se uključio u pumpanje atmosfere: "Nesavladiv je osjećaj da nam se približava neponovljiv trenutak. Možda je najbolje da igrači ne znaju i ne vide nas u Španjolskoj, jer da vide zastave koje cvjetaju na našim balkonima, iščekivanje koje nas ubija i vulkan koji u nama kuha, sigurno bi se uznemirili."
"Ali nije udaljenost od Durbana jedino što nas čini sigurnima. Ova generacija naših nogometaša je prva koja od prethodnih nije naslijedila strah, oni su prepuni talenta, igraju nogomet i zabavljaju se", ističe As što generaciju koju predvode Xavi i Villa razlikuje od prethodnih, a ne brine ih previše što je Torres do sada zakazao jer uvijek ga pokrije netko od suigrača.
"Moramo skinuti oklop s njemačkih Panzera"
Znaju da s druge strane čeka velik protivnik: "Njemačka je u mjesec dana Afrike pokazala koliko vrijedi i ako želimo pobijediti Lowovu ekipu koja nas ne prestaje oduševljavati, morat ćemo skinuti oklop s njemačkih Panzera".
Ističu da je Elf toliko dobar da ne bi previše trebao osjetiti izostanak Thomasa Mullera kojeg će zamijeniti Trochowski. Očekuju da za Španjolsku konačno od početka zaigra Fabregas. "Europski prvaci igraju protiv trostrukih svjetskih prvaka koji žele postati prva reprezentacija koja će igrati osmo finale SP-a".
"Njemačka ima Jabulani i Ozila, mi više talenta i Villu"
Ovaj list među plusevima suparnika ističe turskog playmakera i njemačku loptu. "Inspiracija prvog i učinak drugog će uvelike odrediti kvalitetu njemačke izvedbe. Ne zaboravimo da se Bundesliga igrala s kontroverznom loptom. Ali ostalo je na nama, mi imamo više talenta i Villu. I iznad svega, više entuzijazma".
"Ovo je san"
Mundo Deportivo također podsjeća kako je polufinale SP-a "novo iskustvo": "Bili smo četvrti na SP-u '50., ali tada nije bilo polufinala nego se do završnice napredovalo kroz grupu".
"Sudbina je htjela da najvažniju utakmicu u povijesti igramo u Durbanu, gdje smo u prvom meču SP-a izgubili od Švicarske i, suprotno najavama o nokautu nakon tog neuspjeha, pokazalo se kako je upravo to bilo temelj polufinala", podsjeća MD.
Piše kako će ovo biti dvoboj reprezentacije koja je najviše pokazala na SP-u i one koja još nije pokazala svoj potencijal pa će zbog toga "podijeliti ulogu favorita, ali tako je bilo i prije dvije godine na Euru pa je slavila Njemačka".
Isti izvor navodi bitnu napomenu: "Španjolska je do sada igrala protiv momčadi koje bi se zatvorile i čekale. S Nijemcima to svakako neće biti slučaj, oni će od početka napasti."