SP u veslanju: Hrvatice bez finala

Foto: Index

HRVATSKI veslačice Sonja Kešerac i Maja Anić nisu se uspjele plasirati u finale dvojaca bez kormilara na Svjetskom prvenstvu na Novom Zelandu. Osječka kombinacija je u repasažu na jezeru Karapiro zauzela četvrto mjesto, a budući da su samo prva dva vodila u A finale, našim djevojkama preostaje borba za sedmo mjesto u B finalu.

Hrvatice ni u jednom trenutku nisu bile u dobroj poziciji za plasman na jedno od prva dva mjesta. Nakon prve četvrtine staze bile su pete, do polovice su napredovale za jedno mjesto, ali više od toga nisu uspjele. U cilj su ušle u vremenu 7:47.49, a za drugim mjestom, na kojem su završile Kanađanke, zaostale su deset sekundi.

Dodajmo i kako je hrvatski četverac na pariće (Valent Sinković, Damir Martin, Martin Sinković i David Šain), saznao sve suparnike u A finalu koji je na rasporedu u petak. Nakon Australaca, Nijemaca i Rusa koji su borbu za medalje, kao i naši veslači, izborili još u kvalifikacijama, u srijedu je isto kroz repasaž pošlo za rukom i posadama Italije i Velike Britanije.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.