ŠKOTSKI nogomet ovih je dana pravi europski hit – nakon pobjede reprezentacije u Parizu protiv Francuske, sjajne rezultate u Ligi prvaka postižu i dva škotska kluba.
Nakon trijumfa škotske reprezentacije na Parku Prinčeva protiv Francuske s 1-0, u kvalifikacijama za EURO, te dvije pobjede Rangersa u prva dva kola Lige prvaka, šlag na tortu velikih škotskih nogometnih uspjeha je sinoćnja pobjeda Celtica u istom natjecanju, protiv Milana s 2-1.
"Doista, iza nas je nekoliko veličanstevnih večeri škotskog nogometa. Najprije Rangers pobijedi usred Lyona, a onda mi svladamo aktualnog europskog prvaka! Još kada znamo da reprezentaciji ide tako dobro u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo...To je izvanredno", rezimirao je menadžer Celtica Gordon Strachan.
O samoj utakmici protiv Milana, Strachan kaže:
"Budući da su igrali protiv igrača europskog prvaka, moji nogometaši nisu mogli razviti onakvu igru na koju su navikli, i kakvu vole igrati. Ipak smo se morali više braniti nego inače, ali to su moji dečki sjajno odradili. I zato zaslužuju sve čestitke."
Posebno ga je oduševio McDonald. "Igrao je protiv dva fantastična srednja braniča, ali je odlično čuvao loptu u svojim nogama i uvijek je bio pravovremen u predaji."
Totalsport
Foto: AFP