Šimunić: Hoffenheim je moj klub iz snova

JOSIP ŠIMUNIĆ dalje je priča dana u njemačkim medijima. Razloge napuštanja Herthe i odlaska u Hoffenheim hrvatski je nogometni reprezentativac ovaj puta podijelio s Bildom.

Gospodine Šimunić, koji su razlozi vašeg odlaska iz Herthe?

"Već nakon posljednje utakmice znao sam da ću napustiti klub. Nakon devet i pol godina igranja zaželio sam se promjene središta i novog izazova. Mislim da sam odlaskom u Hoffenheim napravio najbolji potez. "

Rekli ste da je odlasku kumovalo i to što vam trener ne vjeruje.

"Rekao sam ako je gospodin Favre to izjavio medijima da je time iskazao nepoštovanje spram mene. No, u petak smo telefonski riješili taj nesporazum i nema to nikakve veze s mojim odlaskom iz kluba, pa nisam malo dijete. Objasnio sam da sam već namjeravao otići. "

Zašto Hoffenheim, san vam je bio odlazak u Englesku ili u momčad koja će se boriti za naslov?

"Postojala je mogućnost odlaska u Englesku, no ne bih sada govorio o kojem je klubu bilo riječi. Stavio sam sve na vagu i odlučio se za Hoffenheim. To je moj klub iz snova, oduševljen sam načinom na koji se ondje radi i uvjeren da s njim mogu ostvariti velike stvari. Čak i naslov prvaka. Nisam ondje otišao tek tako. "

Kako vidite Herthinu budućnost?

"Najdraže bi mi bilo kada bi Hoffenheim osvojio naslov, a Hertha bila drugoplasirana. Znam da će Hertha i dalje biti uspješna. Sportski direktor Michael Preetz je još kao igrač imao karakteristike pobjednika, mislim da će inicirati i daljnje uspjehe. "

Čega ćete se sjećati iz vremena provedenog ondje?

"Dio Herthe zauvijek ću čuvati pohranjenog u srcu. Vrijeme provedeno ondje bilo je divno, a navijači nevjerojatni. Uvijek sam davao sve od sebe i svakome mogu pogledati u oči. Nadam se da nitko nije tužan" - kazao je Šimunić i zaključio:

"U ponedjeljak započinje moj novi život treningom u Hoffenheimu."

Totalsport
Foto: Screenshot

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.