Šimić: Ja sam borac, idemo do kraja

Foto: Goran Kovacic/PIXSELL

DARIO ŠIMIĆ javio se iz Gospića nakon što je šefovima ličko-senjskog županijskog nogometnog saveza predstavio svoj program i zatražio podršku u borbi za mjesto predsjednika HNS-a.

Danas poslijepodne splitsko-dalmatinski savez kandidirao je Šimića za predsjednika HNS-a, a zadarski ŽNS iskazao mu je jednoglasnu podršku. No ličko-senjski savez koji vodi član IO-a HNS-a i saborski zastupnik Marijan Kustić, nakon Šimićeva izlaganja izglasao je podršku Davoru Šukeru.

"Razgovarao sam s ljudima, velika je županija, malo je klubova. Bio je tu i gospodin Kustić koji se spominjao kao kandidat. Žao mi je da je Savez tako zatvoren da ne može više kandidata pristupiti izborima, da damo mogućnost svima da kažu što je najbolje za hrvatski nogomet u naredne četiri godine. U ovoj županiji treba puno toga napraviti, infrastruktura, financiranje lokalnih klubova, treba im barem jedan zatvoreni teren jer su uvjeti po zimi nemogući", rekao je Šimić u Gospiću prije nego što je doznao konačnu odluku ličko-senjskog ŽNS-a.

Na pitanje je li bitka gotova, rekao je: "Pustimo do kraja. Ja sam borac, idemo do kraja. Sve ostalo su spekulacije, vidjet ćemo na kraju. Mi se osim s protukandidatom borimo i s vremenom. Danas je Stanić bio u Vinkovcima, Pletikosa prezentira program u Splitu, a ja sam u Gospiću. To je problem i to treba mijenjati".
 
"Znam da atmosfera nije dobra, ljudi su podijeljeni, to treba mijenjati. Drago mi je da se premijer slaže s nama jer cijelo vrijeme govorimo o demokratičnosti, da se Savez otvori jer su ljudi nezadovoljni. To ćemo u budućnosti i napraviti", poručio je Šimić. 

Uskoro je stigla vijest kako je i vukovarsko-srijemski ŽNS također izglasao podršku Davoru Šukeru. Još se čekaju Dubrovnik i Rijeka.
 

 

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.