Foto: Pixell
DARIO ŠIMIĆ u subotu se pojavio na Rujevici na utakmici Rijeke i Hajduka. U jeku kampanje za predsjednika Hrvatskog nogometnog saveza Šimić je svratio na najveći derbi u iščekivanju odluke predsjednika Rijeke i šefa ŽNS-a primorsko-goranskog Damira Miškovića.
Kandidat za predsjednika HNS-a ipak nije razgovarao u četiri oka s jednim od ključnih ljudi HNS-a, čija naklonost jednom od kandidata može u dobroj mjeri utjecati na rezultate izbora, jer njegov glas trebala bi slijediti barem još dva županijska saveza - Istarski i Ličko-senjski.
"Gospodin Mišković nije tu, ali sam popričao s njegovim ljudima o davanju podrške. Do ponedjeljka ćemo znati kompletnu situaciju", rekao je Šimić.
Međutim, izgleda da je Mišković u totalnoj panici. Navodno već pakira kofere i odlazi iz Rijeke, tako da je upitno koliko ga u ovom trenutku uopće zanima ishod izbora.
S druge strane, navijači Rijeke poslali su jasnu poruku na čijoj su strani. Armada, kao i većina navijača, traži promjene u Savezu te je sklonija bivšim reprezentativcima okupljenima oko Šimića. "Odjebi mafiju", bila je jasna poruka Armadine tribine.
Šimić je zasad dobio javnu podršku samo od Splitsko-dalmatinskog saveza, nekih klubova i gotovo svih navijačkih skupina čiji glasovi u ovoj borbi ionako ništa ne znače. Šuker je navodno već prikupio 14 potpisa županijskih saveza, što znači da će na Izbornoj skupštini 22. prosinca Šuker biti i jedini kandidat. No, zasad se radi samo o glasinama, a u nekim županijskim savezima još se nisu izjasnili.
Rezultati izbora ovisit će i o politici na najvišim razinama. Premijer Plenković je nekidan, premda dosta uvijeno, ipak poručio da hrvatski nogomet treba promjene, a kako su ljudi koji sjede u županijskim savezima uglavnom stranački vezani za vladajuću partiju, bit će zanimljivo vidjeti hoće li ga poslušati ili će ostati vjerni Šukeru i njegovoj kliki.
Plenković je poručio da sport treba depolitizirati u cijelosti, bez obzira na to o kojem se savezu radi. Upravo u slučaju HNS-a, godinama su u Izvršnom odboru sjedili predstavnici Plenkovićevog HDZ-a. "Važno je da se problemi koji postoje u hrvatskom nogometu počnu rješavati. Nogomet, kao i sport općenito, mora biti onaj proces u društvu kroz koji ljudi uče i o timskom radu, motivaciji i zdravom životu. Sport ne smije pridonijeti tome da se stvaraju podjele između sjevera i juga, između klubova, ne smijemo više imati navijačkoga nasilja", rekao je Plenković.
I dok se Šuker siguran u pobjedu već priprema za novi mandat te slaže novi saziv IO-a, Dario Šimić još nije potpisao predaju. Šimić danas ide kod Marijana Kustića u nadi da će dobiti ključan glas, a doznajemo da bi taj glas mogao biti zapravo glas Andreja Plenkovića. Uz potporu Ličko-senjskog Saveza, Šimić računa i na podršku u Sisku.