PRED novinare je jutros u Čatežu, uz nesuđenog defanzivca Marka Babića, istupio i naš rekorder Darijo Šimić. U Milanu, nije tajna, ne cvjetaju ruže i Čatež se nametnuo kao idealno mjesto da zaboravi bolan poraz od Rome u minulom kolu prvenstva Italije.
Od utakmice u Tel Avivu očekuje potvrdu dosadašnjih impresivnih rezultata. Nije nauka, pa da se ne može zaključiti kako nam Izrael pruža veliku šansu uoči nastavka kvalifikacija.
"Sada je pravi trenutak, stojimo na dvije pobjede i bodovima iz Tel Aviva puno bi toga riješili prije vremena. Velika prilika je pred nama da iskoračimo. Naša grupa dosta je izjednačena, osim Rusije i Engleske, tu su Makedonija i Izrael koji se žele i objektivno mogu kvalificirati na Euro. Sve te momčadi, uz nas, kandidiraju za dva mjesta koja vode dalje, a od svake od tih momčadi možemo i izgubiti. Bit će, dakle, neizvjesno do samog kraja." - prokomentirao je Šimić.
"Osobno očekujem da u Tel Avivu ipak nastavimo lijepi niz započet u Livornu, uz jednako dobru igru. U Izrael ne idemo kao izraziti favoriti, morat ćemo zaista jako dobro odigrat da dođemo do pobjede. Njihovi rezultati kod kuće samo su dodatan razlog za respekt i pokazatelj kakav nas susret očekuje. No tradicija je ionako tu da se ruši. Igrao sam prijateljsku protiv Izraela, no to je bilo prije deset godina. Pamtim ih kao solidnu i tehinčki dobro potkovanu momčad. Dobro rade, ali mi smo ipak za nijasnu kvalitetniji." - dodao je naš reprezentativac.
Iz Serie A, osim tjeskobe zbog teških dana Milana, Šimić je donio impresije o igri Saše Bjelanovića i, naravno, Igora Budana.
"Budan je, što sam isticao i prije, veliki talenat. Ozljede su ga spriječile da napravi više, no sad kada je konačno fizički spreman, pokazuje sve ono što se od njega objektivno moglo očekivati. Bjelanović također radi odličan posao. Nije nimalo lako zabijati tako mlad, igrajući za malu talijansku momčad." - pohvalama je Dario zaključio ugodno druženje.
D.R.
Foto: M.Č.