Sergej Bubka: Zaboravite bojkot!

UKRAJINAC Sergej Bubka, svjetski rekorder u skoku motkom i danas član Izvršnog odbora MOO-a, apelirao je na političare da se usprotive bojkotu Olimpijskih igara u Pekingu.

Bubka je osobno bio žrtva sovjetskog bojkota Olimpijskih igara u Los Angelesu 1984. godine, čime su u SSSR-u uzvratili Amerikancima što nisu doveli reprezentaciju u Moskvu četiri godine ranije.

"Sanjao sam kao mladi atletičar o medalji u Los Angelesu. San mi je uništio bojkot – izjavio je Bubka, koji je tako na svoju jedinu olimpijsku medalju, i to zlatnu, morao čekati četiri godine osvojivši je u Seulu."

"U ovom trenutku imamo pregršt poziva za bojkotiranje pekinških Igara. Iz osobnog iskustva mogu poručiti da je to sasvim pogrešan način. Sport ujedinjava ljude i ruši barijere. Na Olimpijskim igrama stvarate prijateljstva, otkrivate druge svjetove i kulture kroz komunikaciju sa sportašima. Na kraju zaključite da smo svi isti. Ne bismo više nikad smjeli činiti pogreške poput bojkota." - izjavio je Ukrajinac, koji kao član Izvršnog odbora Međunarodnoga olimpijskog odbora sa svojim predsjednikom Jacquesom Roggeom boravi u Singapuru, na predstavljanju Olimpijskih igara mladih 2010. godine.

Totalsport
Foto: AFP

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.